بخش های دانشکده بخش های دانشکده

کتاب سال 1 (آثار برگزیده دانشجویان معماری دانشگاه تهران 88-87 و 89-88) کتاب سال 1 (آثار برگزیده دانشجویان معماری دانشگاه تهران 88-87 و 89-88)

با توجه به رشد روز افزون دانشکده معماری چه از لحاظ کمی و چه کیفی مخصوصا در سطح بین‌المللی، نیاز به اطلاع رسانی سریع و منسجمی که بتواند تمامی ابعاد این رشد سریع را پوشش دهد، ضروری به نظر می­رسد. برگزاری کارگاه­ها و دوره­های آموزشی و اینکه آشنا شدن دانشجویان با فعالیت­های آموزشی سایرین و معرفی آنها در یک مجموعه منسجم و ثبت آنها در قالب یک کتاب که بتواند در دسترس تمامی دانشجویان قرار گیرد، بسیار مفید بوده و شور و نشاط علمی در دانشکده را افزایش می­دهد. یکی از برنامه­های تعریف شده در دانشکده معماری که در ادامه برنامه­های دیگر و در راستای تعالی دانشکده گام بر می­دارد، چاپ کتاب سالیانه فعالیت­های آموزشی است. تا پیش از این، فعالیت­های دانشجویان که در قالب تحویل کارهای کلاسی انجام می­گردید، تنها در یک روز و با هدف نمره دادن، در کنار یکدیگر جمع می‌گردید؛ و پس از آن به فراموشی سپرده می­شد، در حالی­که به کمک این مجموعه می­توان همواره به این پروژه­ها دسترسی داشت، و از آنها استفاده نمود. همچنین می­توان آنها را مورد ارزیابی قرار داد و از نتایج آن برای دستیابی به طرح­ها و کارهای بهتر بهره برد.

     به همین منظور دانشکده بر آن شده تا کتاب سال 88-87 را با معرفی کارهای برتر مربوط به دروس عملی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد، در نیمسال اول و دوم سال تحصیلی 88-87، چاپ و منتشر نماید. امید است با همکاری هر چه بیشتر دانشجویان در برداشتن گام­های بعدی، بتوان امکان دستیابی به این مقصود را فراهم ساخت.